Atrakcje latem

 

Farma LaMa - znajdująca się w odległości około 800m od naszego domu farma daje możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami. Dzieci mogą poznać z bliska przyjaźnie nastawione konie, owce, kozy. Dla dorosłych polecamy ekologiczne sery owcze, kozie i jajka.

Golgota i dróżki Maryjne w Tyliczu, szlak architektury drewnianej - na szlaku znaleźć można malownicze kościoły (m. in. zabytkowy kościół w Tyliczu z XVIIw.), piękne cerkwie, dzwonnice, staropolskie dwory i skanseny, należące do najcenniejszych zabytków ludowej kultury materialnej.

Stadnina koni - miłośnicy jeździectwa znajdą tutaj stadninę koni. Początkujący mogą skorzystać z fachowych lekcji udzielanych przez instruktorów. Dla wprawionych dżokejów czekają górskie szlaki konne, wielodniowe rajdy czy zawody sportowe.

Pijalnia wody Tyliczanka - niedaleko naszej agroturystyki znajdują się źródła wody mineralnej bogatej w liczne związki mineralne. Wodę „szczawę” można próbować bezpośrednio w miejscu, gdzie wypływa. Atutem tylickich wód jest to, że nie trzeba za nie płacić! W pobliżu znajdują się alejki spacerowe umożliwiające rodzinne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Trasy rowerowe, szlaki piesze, nordic walking - można uprawiać piesze wędrówki po górach, które są doskonałą formą wypoczynku. Liczne, dobrze oznakowane szlaki turystyczne pozwolą podziwiać piękno Beskidu Sądeckiego. Tylicz i Beskid Sądecki oferuje dobre warunki do jazdy na rowerze. Istnieje możliwość wypożyczenia rowerów na miejscu, nie trzeba więc przywozić swoich.

Outdoor fitness - siłownia na świeżym powietrzu blisko placu zabaw i źródełka wody mineralnej Tyliczanka.

Tor gokartowy w Tyliczu - tor gokartowy w Tyliczu zaprasza wszystkich pasjonatów motoryzacji na emocjonujące przejazdy gokartami zarówno w sezonie letnim jak i w zimowym.

Plac zabaw dla dzieci - ogólnodostępny plac zabaw w Tyliczu. Blisko źródełko wody mineralnej oraz alejki spacerowe.

Mofeta Tylicz - jedna z największych tego typu w Europie. Smak wody mineralnej z każdego kręgu jest inny.

Kolej gondolowa na Jaworzynę - gondola na Jaworzynę Krynicką jest najdłuższą i najnowocześniejszą kolejką gondolową w Polsce, stała się największą atrakcją turystyczną Krynicy-Zdrój.

Otwarty basen w Tyliczu - dostępny w sezonie letnim na terenie osady turystycznej.

Kolej linowa na Górę Parkową - jest to jedna z wielu atrakcji, którą należy zobaczyć! Dolna jej stacja (584 m n.p.m.) znajduje się obok deptaku krynickiego. Górna zaś stacja na szczycie Góry Parkowej (732 m n. p. m.). Długość trasy wynosi 642 m.

Quest odkrywców w Tyliczu - zapoznaje z największym bogactwem Beskidu Sądeckiego. Czas przejścia trasy ok. 75min.

Rajskie ślizgawki - dla odważnych polecamy jedyne w Polsce „Rajskie ślizgawki”, gdzie od spokojnej fali, poprzez spirale, aż do zapierającego dech w piersiach kamikadze, można przeżyć niezapomniane chwile. Ślizgawki znajdują się na szczycie Góry Parkowej, na którą można wjechać kolejką linową lub wejść malowniczymi alejkami.

Muzeum dziejów Tylicza - znajduje się w centrum naszej miejscowości. Idealne miejsce, w którym można zapoznać się z historią Tylicza oraz zobaczyć wystawę eksponatów.

Pijalnie wód mineralnych w Krynicy - wody te o składzie unikalnym na skalę europejską są bogate w cenne minerały.

Krynicki Park linowy - park linowy to wspaniała forma aktywnego spędzania wolnego czasu wywodząca się z Francji. Jest to system platform, zawieszonych na drzewach, połączonych różnymi przeszkodami. Ich pokonanie dostarcza dużej dawki adrenaliny. To świetna zabawa zarówno dla młodszych, jak i starszych.

Kopalnia soli w Wieliczce - to jedno z najcenniejszych zabytków kultury materialnej i duchowej w Polsce. Rocznie odwiedza to miejsce ponad milion turystów z całego świata.

Sankostrada Krynica - tor położony jest na stoku góry, z której rozpościera się piękna panorama miasta Krynicy-Zdrój. Wybuchy spontanicznej radości i uderzenia adrenaliny są na niej gwarantowane!

Skałki skamieniałego miasta w Ciężkowicach - obszar "Skamieniałego Miasta" jest pierwszym w Karpatach, gdzie zostały rozpoznane struktury kopalnych podmorskich osuwisk. To ważny motyw ochrony, promujący dany obszar na europejską listę tej rangi zabytków.

Muzeum zabawek w Krynicy - muzeum zabawek "Bajka" w Krynicy-Zdrój to magiczne miejsce, w którym dzieci z radością i zdumieniem odkrywają zabawki swoich rodziców i dziadków, a dorośli z uśmiechem przenoszą się w świat dziecięcych fantazji.

Sądecki Bartnik - to osada miodem płynąca. To spełnienie pasji i fascynacji życiem pszczół właścicieli. Piękne miejsce oddalone ok. 39 km od Tylicza w miejscowości Stróże k. Grybowa.

Spływy pontonowe, kajakowe - rzeka Poprad płynie wzdłuż malowniczych miejscowości. Tego trzeba spróbować!

Spływ Dunajcem - to atrakcja turystyczna na skalę europejską. Sezon spływowy trwa od początku kwietnia do końca października – codziennie. Wszystkich przyciągają wspaniałe widoki - na Trzy Korony, Sokolicę i inne szczyty Pienin. Cała trasa spływu to 23 km.

Wody termalne - Bukowina Tatrzańska, Aquacity w Popradzie(Słowacja), Vrbov(Słowacja). Rodziny mogą tu spędzić miło czas korzystając z basenów, a także podziwiać panoramę Tatr.

Kino cyfrowe - dla mniej aktywnych proponujemy wybranie się do nowoczesnego kina z klimatyzacją w Krynicy-Zdrój. Możliwość oglądania filmów w technologii 3D zapewniają widzom niezapomniane wrażenia.

Baseny - pływalnie kryte i odkryte w Krynicy, kompleks „Zapopradzie” w Muszynie.

Bardejov ( Słowacja) - jest głównym ośrodkiem kulturalnym i gospodarczym północnego Szaryszu. Niezwykle malowniczy rynek otaczają kamieniczki, a na środku stoi 500-letni ratusz.

Festiwal im. Jana Kiepury - co roku Krynica podejmuje wybitnych artystów, a przedstawienia odbywają się w Pijalni Głównej. Za sprawą Festiwalu w sierpniu Krynica wypełnia się muzykalną publicznością z całego świata. Festiwal obejmuje prezentację wielkich dzieł operowych, operetkowych, spektaklów baletowych oraz teatralnych, jak również koncertów promenadowych.

Zamek Stara Lubovnia - warty odwiedzenia jest Zamek Lubovniański, który jest obiektem muzealnym z licznymi Polonicami, część zamku górnego stanowi malowniczą ruinę.

Wycieczki autokarowe - proponujemy Państwu wybrania się na wycieczki krajowe bądź zagraniczne organizowane w Krynicy-Zdrój.

Lecznicze jaskinie solne - naturalne jaskinie solne są miejscem kuracji, w którym leczy się przede wszystkim choroby dróg oddechowych, alergie i choroby skóry.

Skansen Stara Lubovnia - wiejskie życie w przeszłości przybliża odwiedzającym Muzeum Ludowej Architektury pod zamkiem- Lubovniański skansen. Należy do najmłodszych na Słowacji, udostępniony turystom został w1985 r.

Jaskinie na Słowacji - na Słowacji znajdują się różnorodne utwory krasowe. Do zwiedzania udostępnionych jest 12 jaskiń.